Antalya Kiralık Forklift

Antalya Kiralık Forklift

Özellikle taşınması gereken fakat yerinden kaldırılamayan veya ağır şeylerin bir anda başka yerlere taşınmasında forklift denilen araçlardan yararlanılır. Forkliftler sayesinde istenilen birçok eşya araçlara yüklenebildiği gibi istenilen raflara yerleştirilmesinde de kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle alışveriş merkezlerinde sıklıkla denk geldiğiniz forkliftler ürünlerin çok daha rahat bir şekilde üstelik kısa zaman içerisinde raflara yerleştirilmesi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bir tür iş makinesi olan forkliftlerin kısaca birtakım ürünleri kaldırmak ve yerleştirmek amaçlı kullanıldığını söyleyebiliriz. Direksiyon yardımı ve kaldırmak için kullanılan kol yardımı ile kontrol edilen forkliftler trafiğe çıkmak için uygun bir araç niteliğinde değildir. Ayrıca trafiğin yanı sıra forkliftlerin toprak alanlarda da kullanılması uygun olmamaktadır. Kısa mesafeli taşıma işlemleri için çok daha uygun olan forklift hizmetleri şantiyelerde, limanlarda, depolarda, fabrikalarda ve aslında kısa mesafeli yük taşıma amaçlı birçok yerde söz konusu olmaktadır. Forkliftlerin yük taşıdığı sürece 10 km hızı geçmemesi gerekir. Aksi halde forkliftlerin durmaya çalıştığı bir anda üzerindeki yükün insanların üzerinde düşmesi ve yaralanmalara ve hatta belki can kaybına bile yol açması söz konusu olabilir.


Forkliftleri herkes kullanamaz. Bunun için yetki belgesi gereklidir. Bu belgeyi alabilmek için birtakım başvuru kriterleri söz konusu olmaktadır. Bunlardan ilki 18 yaş ve üstünde olmaktır. Bir diğer kriter mezuniyet derecesinin en az ilkokul düzeyinde olmasıdır. Ayrıca başvuru için herhangi bir mahkûmiyetin de söz konusu olmaması gerekir. Ayrıca forklift aracını kullanacak kişinin herhangi bir sağlık sorununun da söz konusu olmaması gerekir. Tüm bu kriterlere sahip olan kişiler forklift yetki belgesi için başvuruda bulunabilir. Tabi başvuru yapmak bu belgeyi almak için yeterli değildir. Aynı zamanda 40 sorudan oluşan iş makinesi motor sınavına da girmek ve başarılı olmak gerekir.


Forklift hizmetleri kendisinden yararlanmak isteyen kişiler için birçok firmanın kiralama hizmetinden yararlanabilir. Forklift iş makinesinin insanlara ne denli yarar sağladığı açıkça ortadadır. Öyleyse eğer sizlerin de taşınması veya yukarı raflara yerleştirilmesi gereken ürünleriniz söz konusu ise bu hizmetlerden yararlanmanızın mümkün olacağını bilmelisiniz.

Antalya Kiralık Forklift