Hakkımızda

Vinç, belli bir ağırlık taşıyan cisimlerin makara düzeneğiyle kaldırılması veya yerinin değiştirilmesini sağlayan makinelerdir. Vinçler, kullanım amacına göre çeşitli noktalarda işe yarayan güçlü donanımlardır.


Bu işlevli makinelerin birden fazla çeşidi vardır: Sabit bir yere monte edilmiş olanlara Sabit Vinç denir ve genellikle kaldırma-indirme hareketlerini sağlar. Yine sabit bir yere montelenmiş ancak yükselme kademesi olanlara Kule Vinç, kolonlar üzerine sabitlenmiş ve genellikle açık alanlarda kullanılanlara Portal Köprülü Vinç, isteğe göre kullanım yeri değiştirilebilenlere Mobil Vinç, içinde çalışan personelle birlikte yükselebilenlere Sepetli Vinç, zemine dayandırılan ve kısa mesafeli kullanılanlara Pergel Vinç denilmektedir ve kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Vinçler genel olarak 2 ile 1000 tona varan ağırlıkları kaldırma gücüne sahiptir ve yüksekliklerinin 120 metreye kadar ulaşabildiği saptanmıştır. Vinçlerin taşımış oldukları yük miktarını belli bir noktada sınırlayan aletler vardır ve bu aletler askılara tutturulmuştur. Gücünün üzerinde bir yük kaldırmaya çalışılan vinçler umulmadık kazalara neden olabilir. Bunun en yaygın örneği tersanelerde yaşanmaktadır. Bu açıdan iş güvenliğini sağlamak da çok önemli bir husus meydana getirmektedir. Gerekli önlemlerin alınması açısından vinç kullanıcılarının ilgili eğitimlerden geçmesi ve bu alanda ehliyet almaları büyük önem arz etmektedir. İş güvenlik eğitiminden geçmemiş bir sektör, adeta tehlike saçar ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir.


Hem personelin hem de çevresindeki insanların iş güvenliğini ön planda tutan ve zengin ekipmanlarıyla Antalya Vinç sistemleri, bu taşıma sektöründe önemli bir isim olmayı başarmıştır. Aynı zamanda Antalya'nın tüm mevkilerine ulaşma imkanı sağlayarak geniş bir alana yayılmıştır. Sadece ticari alan ve yapılarda değil, gerçekleşmiş bir kaza sonucunda da trafiğin akışını sağlamak amacıyla gerekli vinç hizmetleri temin etmiştir. Bu vinçlerin bakım ve tamirleri ilgili firmalar tarafından düzenli bir şekilde takibi yapılmakta ve siz değerli müşterilerimiz için en iyi ve güvenli hizmeti vermektedir. Uzman personeli, son teknoloji gücünde makineleri ile Antalya Vinç, en iyi firmalar arasında yer almaktadır.